Historia
pracowni

Pracownia została utworzona w latach 90. w Częstochowie. Jej założyciel - Tomasz Kotarski postanowił stworzyć miejsce łączące zawodową pasję i chęć rozwoju. W wyniku realizacji tych planów, w 1997 r. powstała firma TOMSTOM.

Początkowo wykonywano tu protezy akrylowe i naprawy; z czasem wprowadzono wykonywanie mostów i koron metalowych z ceramiką napalaną oraz usługi z zastosowaniem odlewnictwa.

Wraz z rozwojem działalności, pracownia poszerzyła zakres usług. Po rocznych przygotowaniach, w 2013 r. - jako pierwsze labolatorium w Częstochowie - została wyposażona w nowoczesną frezarkę i oprogramowanie CAD/CAM, wraz z potrzebnym sprzętem firmy Zirkonzahn. Dzięki temu można było wykonywać m.in. prace frezowane z tlenku cyrkonu.

W 2014 r. do zespołu osobowego pracowni dołączył syn Założyciela - Michał Kotarski.

W kolejnych latach pracownia dynamicznie poszerzała swoją działalność. W 2018 r. siedzibę firmy przeniesiono do Centrum Medycznego Alfa MEDICA, otwierając tym samym nowy rozdział pracowni, pod nazwą ART&CAD.CAM Pracownia Protetyki Stomatologicznej.

W 2019 r. Michał Kotarski, jako jedyny technik w Częstochowie i jeden z pięciu w Polsce, ukończył kurs zawodowy Basic Curriculum for Dental Technicans VieSID wg prof. Rudolfa Slavicka, organizowany przez School of Smiles w Drewnicy. Dzięki zdobytej wiedzy, wprowadził pracownię na inny poziom działalności i otworzył przed nią nowe możliwości rozwoju.

1997
Utworzenie
pracowni
2013
Zakup frezarki i oprogramowania CAD/CAM, wraz z potrzebnym sprzętem firmy Zirkonzahn
2018
Zmiana siedziby i nazwy pracowni
2019
Ukończenie szkolenia VieSID wg prof. Rudolfa Slavicka
2020
Szkolenie Zirco's
Druk 3D
Certyfikacja
Thommen Medical
Zirkonzahn
Miejsce
tworzą ludzie...


Nasz zgrany i dobrze współpracujący zespół stanowi wielką wartość, która przekłada się na wykonanie estetycznych i bezpiecznych prac na rzecz pacjenta.

Zespół ART&CAD.CAM tworzą technicy dentystyczni:

  • Tomasz Kotarski - info
  • Michał Kotarski - info
  • Patrycja Praska - info
  • Adrianna Gołda - info
  • Anna Ślęzak - info
  • Sylwia Świetlik - info